BRM Yapı temel değerlerinden ödün vermeden, güçlü bilgi birikimimizi teknoloji ile birleştirerek, ürün ve hizmetlerimizle fark yaratarak, marka imajımızı ve pazar payımızı geliştirmektedir.

+90 216 315 75 74 info@brmyapi.com.tr

Blog

AnasayfaBlogAlüminyum Pergola Sistemi

Alüminyum Pergola Sistemi

Pergola Nedir?

Köken olarak İtalyancadan gelen günümüzde bahçelerde, üzerine genellikle tırmanıcı bitki sardırılan, bir tür gölgelik olarak yapılmış, ahşap ya da metalden çardak. Değişen teknoloji ile birlikte, Katlamalı pergola sistemi; kış bahçesi, oteller, restaurantlar, cafeler ve pastanelerde daha geniş bir alan kullanmak için üretilmiştir.
Pergola Yazın güneşten kış aylarındaysa yağmur, olaylarından korumayı hedefleyen bu yeni tip sistemler,böylelikle kış aylarında açık bir alanda gibi doğayla içi içe bir deneyim oluşturulur.

Pergola Nerelerde Kullanılır?

Dört mevsim bahçe ve balkonların kolayca kullanılmasını sağladığından bu alanlarda tercih edilmektedir. Balkonun daha kişisel bir alana dönüştürülmesinin yanında hoş bir görünümle balkon güzelleştirilmiş olur. Bahçelerde pergola özellikle yaz aylarında güneşten korunmak için tercih edilirken yağmurlu havalarda da yaz aylarında olduğu gibi bahçede zaman geçirme imkanı sağladığı için kullanılır.

Havuzlarda da pergola kullanımı yaygındır. Ayrıca şehir hayatına doğadan bir esinti katmayı hedefleyen kimi belediyelerin yaptığı yürüyüş yolları veya kaldırımlarda da pergola görmek mümkündür. Pergola sistemleri günümüzde her hava şartlarına uygun olarak tasarlanıp her mevsim kullanılabilecek mekanlar elde etmeyi sağlar.

Call Now Button